Informacje Frydek

Nasze przedszkole jest otwarte w godzinach

7.00 – 16.00

 

Godziny posiłków:

śniadanie - 9.00

obiad - 12.00

podwieczorek - 14.00

Historia naszej placówki

Państwowe Przedszkole we Frydku rozpoczęło swoją działalność 1 lutego 1973r. W latach od 1973r. do 1993r. przedszkole mieściło się w dawnej szkole podstawowej. W budynku znajdowały się tylko trzy pomieszczenia:

  1. sala zabaw, która jest równocześnie jadalnią, sypialnią i salą zajęć;
  2. kuchnia,
  3. łazienka.

Szatnia przedszkola znajdowała się na korytarzu. Do przedszkola uczęszczały dzieci z miejscowości: Frydek, Gilowice, Miedźna – Janygowiec. Pierwszą dyrektorką była p. Danuta Przemyk, która pełniła równocześnie rolę nauczycielki przedszkola. Przed rozpoczęciem roku szkolnego 1973/74 dyr. Danuta Przemyk zwolniła się z pracy i przekazała przedszkole Józefie Mokwa.Dyr. Józefa Mokwa również prowadziła sama przedszkole, bez pomocy nauczyciela. W roku szkolnym 1974/75 została zatrudniona pierwsza nauczycielka dla dzieci, którą była p. Emilia Baran – Małasiewicz. Po półtora roku pracy postanowiła odejść, a na jej miejsce przyszła p. Irena Mrozik. Niż rozpoczął się nowy rok szkolny 1976/77 w miesiącu lipiec i sierpień przeprowadzono kapitalny remont przedszkola. Poprzez adaptację pomieszczeń mieszkalnych znajdujących się w tym samym budynku otrzymaliśmy nowe sale zajęć i zabaw dal dzieci. Po remoncie było 8 nowych pomieszczeń, tj. 2 sale zabaw (dla starszaków i maluchów), 2 jadalnie, kuchnię, szatnię i łazienkę oraz kancelarię. Przed rozpoczęciem roku szkolnego dyr. Józefa Mokwa oddała stanowisko p. Irenie Mrozik, pełniąca dotąd funkcje nauczycielskie. W ciągu następnych lat placówką kierowały kolejno p. Irena Szypuła, p. Teresa Uchyła póżniej jako p.Teresa Pieczka, p. Grażyna Kania, p. Lidia Lazar, ponownie wróciła p. Irena Szypuła, a obecnie p. Izabela Jędrzejewska. W/w roku szkolnym na stanowisko nauczycielki oddziału maluchów powołano Krystynę Mandla, zaś starszaków Teresę Uchyłę.

W późniejszych latach opiekę pedagogiczną sprawowali: p. Małgorzata Płaza, p. Cecylia Nachlik, p. Wiesława Małecka, p. Grażyna Kania, p. Lidia Lazar, p. Alina Malinowska, p. Bogusława Murańska, p. Joanna Kowalczyk, p. Grażyna Bebek, p. Marta Zenek, p. Zofia Kempka, p. Bogusława Danek, p. Renata Kublińska, p. Lucyna Sitko, p. Ewa Korzec, a obecnie są p. Lidia Lazar – Mamok , p. Renata Kublińska, p. Marzena Jarosz oraz p. Aneta Wojtala.

Oczywiście nie zapominamy o personelu administracyjno- obsługowym, do którego należały następujące osoby:

ü kucharki: p. Róża Mandla, p. Maria Kuszek, p. Maria Chowaniec, p. Anna Wojciech

ü intendentki: p. Irena Antecka, p. Stefania Kempka, p. Stefania Opołka, p. Róża Kapica, p. Jadwiga Szczepaniak, p. Teresa Limańczyk, p. Mieczysława Wamej, p. Maria Kapica, p. Krystyna Jagielska, p. Ewa Niedźwiedź, a obecnie p. Ewa Moroń.

ü woźne oddziałowe: p. Helena Galbierz, p. Krystyna Fila, p. Bronisława Wojciech, p. Bernadeta Wojtala, p. Irena Antecka, p .Katarzyna Szczepaniak, a obecnie p. Teresa Wojciech i p. Lidia Mandla.

Obecnie Gminne Przedszkole Publiczne znajduje się przy Domu Kultury, który swe korzenie datuje od września 1993 roku.