22.06.2020 Krasnoludki

Temat: Środki transportu.

W wakacyjnej podróży- już niedługo wakacje i być może pojedziecie na krótki odpoczynek. Opowiedzcie, czym można podróżować, jakie znasz środki transportu, opowiedz po czym się poruszają.

Rowerek, na spacerek- połóż się na plecach, podnieś nogi do góry i kręć nimi jakbyś jechał na spacerek. Teraz szybciej. PAmiętaj czasem pod górę, czasem z góry.

Czym podróżujemy- narysuj na kartkach ulice, chmury, wodę. Przyporządkuj do każdej drogi śrdoki transportu. Poszukaj w starych czasopisamch, wytnij i naklej.

A teraz wszystkie nazwy pojazdów podziel na sylaby. Brawo.

Dodaj do każdego pojazdu dźwięk, jaki słyszysz jak się zbliża. Gimanstyka buzi i języka.

Podobieństwa i różnice- wykonaj zadanie w karcie pracy str.155. Teraz już wiesz, na czym poruszają się pojazdy i jakiego podłoża potrzebują.

Ślady pojazdów- przygotuj dużą kartkę papieru lub arkusz pakowy, kredę, kredki, pastele, pędzle o różnej grubości i szerokości, farby. Narysuj, namaluj różne wzory dróg lub ślady pojazdów. Użyj wielu narzędzi pisarsich.

4-latki

Czym pojedziemy na wakcje- posłuchaj dźwięków różnych pojazdów, poproś mamę, aby poszukała kilka i spróbuj zgadnąć czyj to dźwięk.

Wakacyjny pociąg- przygotuj z mamą w pokoju trzy stacje. Stacja morze, stacja góry, stacja jeziora. Myślę, że wiesz co można robić w danym miejscu  i co będzie nam potrzebne kiedy tam dotrzesz/ Zaśpiewaj z mamą piosenkę ,,Jedzie pociąg z daleka". Kiedy skończysz, stań przy jednej stacji. Uwaga, masz minutę, aby poszukać w domu wszystkiego , co kojarzy się z danym miejscem, pamiątki i to, co przyda się tam, gdzie jesteś. Start, mama Ci pomoże.

Stoi na stacji lokomotywa- poproś mamę lub tatę, aby czytał wiersz (można wykorzystać nagranie https://www.youtube.com/watch?v=sp-hXpPD4BU)  a Ty wykonaj zadanie w karcie pracy s.38-39.

Co zniknęło? połóż na dywanie auto, samolot, statek, pociąg. Odwróć się i nie podglądaj, jeden z pojazdów odjechał. Zgadnij który? Zamiana.

Wesoełej zabawy.