Dzień Górnika

Spotkanie odbyło się 4 grudnia w Święto Górnicze zwane Barbórką. Do naszego przedszkola przybyli górnicy w różnych strojach – galowych i roboczych. Okazało się, że są to tatusiowie naszych przedszkolaków. Przywitaliśmy ich wierszami i piosenkami. Goście opowiedzieli nam o pracy górnika, pokazali wiele dziwnych przedmiotów, które pomagają im w pracy, także takie, które dbają o ich bezpieczeństwo. Bardzo obrazowo przedstawili nam jak „fedrują” węgiel. Najbardziej podobała się nam czapka z piórami, którą każdy mógł przymierzyć i kas z lampką, którą oświetlaliśmy ciemną salę. Prawie wszyscy zdecydowali się zostać w przyszłości górnikami. Goście nie tylko przynieśli sprzęt górniczy, ale także pyszne cukierki, którymi na koniec spotkania zostaliśmy obdarowani. My wręczyliśmy górnikom pamiątkowe laurki. Nasi górnicy to tatusiowie Marty, Marca i Karola z „Krasnoludków”, Wiktorii, Hani i Karola ze „Słoneczek”.