17.06.2020 Krasnoludki

Temat:Rodziny zwierząt.

Kaczka i kaczęta- naucz się rymowanki, klaskaj i tup podczas recytowania rymowanki: Kaczka pstra dzieci ma i tak kwacze: kwa, kwa, kwa!

Mieszkańcy zagrody- kto mieszka na wiejskim podwórku. Przypomnij nazwy zwierząt, które poznałeś. Teraz słuchaj uważnie i pokaz ruchem zwierzę, o którym mówi mama.

Młode i ich mamy- przygotuj obrazki do kolorowania: krowa-cielę, koń-źrebak, kura-kurczątko.

Potnij obrazki na kilka kawałków i wymieszaj.A teraz poukładaj puzzle i przyklej do kartek.

Stary Donald- interpretacja piosenki o farmie Pana Donalda. https://www.youtube.com/watch?v=KITSIpt5GzA

4-latki

ƒƒZwierzęce zgadywanki – zagadki, rozwijanie logicznego myślenia, ćwiczenia ortofoniczne.Rozwiąż rymowane zagadki:
Muczy: Muuuu, muuuu! Biegnijcie tu! Biegnijcie z daleka, Napijcie się mleka. Kto wypił, ten jest zuch! (krowa)

Kwiczy: Kwi! Kwi! No, mówię Ci. Taplanie się w błocie, w kałuży przy płocie, po nocach mi się śni. (świnia)
Beczy: Beee! Bee! Ach, ostrzyż mnie, A dam ci wełenkę Na ciepłą sukienkę, Skarpetkę albo dwie. (owca)
Gdacze: Ko! Ko! Widział to kto? Goniłam robaczka, Lecz schował się w krzaczkach! I co? I co ? I pstro! (kura)
Rży: Hiii! Haaa! Kto gna tak jak ja? Pęd grzywę rozwiewa, Kłaniają się drzewa I wiatr mi w uszach gra! (koń)

Gulgocze: Gul! Gul! Gdy kroczę wśród pól, Obnosząc korale, To puszę się stale! Prawdziwy ze mnie król! (indyk)
Meczy: Meeee! Meee! Wciąż brykać chce! Mam rogi i brodę, Lecz mocno nie bodę! Pobawisz ze mną się? (koza)
Kwacze: Kwa! Kwa! To ja! To ja! Ma słynną rodaczkę Kuzynkę Dziwaczkę Na pewno każdy zna! (kaczka)

ƒZwierzęcy teatrzyk – projekt techniczny, zabawa dźwiękonaśladowcza. Dzieci wypychają zwierzęta wiejskie i zginają je na pół wzdłuż linii przerywanej. Następnie z pomocą prowadzącego robią dziurkaczem dziurki w sylwe- tach, przewlekają przez nie tasiemki i związują końce. Wyprawka nr 17 „Wiejskie gospodarstwo”, dziurkacz, wstążki ƒƒ.

Zwierzęce wzorki- poszukaj w książce wiejskie zwierzęta,przygotuj arkusze kalki technicznej. Postaraj się odrysować zwierzęta.

Wesoły tor przeszkód- przygotuj kilka kartek papieru. to będą zagrody dla zwierząt. Na każdej kartce zamieszkają inne, zaznacz symbolem lub sylweta. Porozkładaj kartki na dywanie. Teraz osoba prowadząca weźmie Cię za ręce i zasłoni oczy. Bedziecie razem przechodzić obok miejsca zamieszkania. Kiedy staniecie w miejscu to znaczy, że obok są zwierzęta. Jakie? Posłuchaj. Teraz zamiana.