5.06.2020 Krasnoludki

Temat: Letnia olimpiada.

ƒlustrowanie treści wiersza ruchem ciała.

Na paluszki się wspinamy

W górę rączki wyciągamy.

Do podłogi dotykamy I ze sobą się witamy. Dzień dobry!

Kropkowe liczby – zabawa matematyczna.Rodzic rozkłada przed dzieckiem sześć kartoników liczbowych z kropkami narysowanymiw kolumnie. . Zadaniem dzieci jest ułożyć słupki liczbowe od najmniejszego do największego.Następnie rodzic pokazuje kartoniki z kostkowym schematem tych samych liczb ), a dzieci stara się dopasować je do poprzedniego ciągu.Dodatkowo, w zależności od możliwości dziecka, można dołożyć kartoniki z cyframi . Dziecko dopasowuje kartoniki. Można również urozmaicić zabawę i dziecko może dokładać do każdej kolumny liczmanynp. guziki, klocki, jabłka).

Słuchanie wiersza H. Świder pt."Sport to zdrowie".

Tato mówi:"Sport to zdrowie".

A więc Tomek na boisku,Piłkę kopie.

Darek piłkę rzuca w górę,

Leci piłka ponad siatkę

A odrzuca ją Beatka.W zimie sanki, łyżwy, narty,

Wszyscy bawią się wspanialeI ty kolego pamiętaj,

nie leż,Nie śpij, biegaj stale.

Baw się z nami na podwórzu,

Tam jest mniej pyłu i kurzu,

Nabierzesz siły i zdrowia,

Możesz się zahartować,Nie będziesz nigdy chorować.

Rozmowa na temat treści wiersza.Pogawędka o różnych sportach, sprzętach sportowych . Dzieci próbująodpowiedzieć na pytanie- dlaczego ruch i uprawianie sportów w życiu są ważne dla naszego życia, zdrowia.

Teraz możemy potańczyc przy muzyce https://www.youtube.com/watch?v=xm93WFJ7bNs

Kolorowe odbitki

… czyli obrazki powstające z odciśniętej farby.

Czego potrzebujesz?

• papier,
  • pędzelki,
  • kolorowe farby.

Zagnij z dziećmi kartki na pół. Rozłóżcie je ponownie i na jednej połówce kartki zróbcie kilka kolorowych plam. Następnie złóżcie kartki, odciskając wzór na drugiej stronie. I co powstało? Możecie zgadywać.

Na zakończenie tygodnia o sporcie proponujemy film https://www.youtube.com/watch?v=7zodfY74anc&t=3s