19.05.2020 Słoneczka

Temat: Marzenia mojej mamy.

Moja mama… – zadanie plastyczne. Dzieci otrzymują kartkę A4 podzieloną na cztery równe części. Następnie rysują według poleceń :W pierwszej części narysuj portret swojej mamy, w drugiej – kwiat, który kojarzy Ci się z mamą; w trzeciej – owoc, który mama lubi najbardziej; w czwartej – wyraź, jak kochasz swoją mamę (dzieci rysują serduszka, całusy, kwiaty, tęczę). Zadania można zmienić w zależności od pomysłu nauczyciela. Po wykonaniu zadania proponujemy dzieciom napisanie listu do swoich mam.Rozpoczynamy zdanie, a dzieci mają je dokończyć, np. Gdybym był czarodziejem...

Marzenia mamy- – zabawa edukacyjna z kartą pracy. Dzieci wykonują opowiadają o marzeniach mam przedstawionych na obrazkach, łączą elementy,które mogą się wiązać z tymi marzeniami oraz przyporządkowują je do odpowiedniej mamy. Dodatkowo rysują znaczek przy obrazkach, których nazwy zaczynają się tą samą głoską. KP4 s. 28

4- latki - serce dla mamy, wyciągamy kartę pracy nr 16 z Wyprawki. Polecenia dla dziecka: przygotuj niepodzianke dla mamy. Wypchnij wszytskie elementy. Ułóz kwiaty z dodowlnych płatków i przyklej je na srcu.

Mozaikowe układanki – zabawa konstrukcyjna,wyciągamy z Wyprawki kartę nr 39,  układamy kompozycje z kolorowych elementów. Dzieci wypychają trójkąty z mozaiki i układają z nich wzory według własnej inwencji. Nazywają swoje kompozycje. Po zabawie umieszczają trójkąty w podpisanych kopertach.

Kreatywne słuchanie wierszyków. Dzieci słuchają znanych i lubianych wierszy, np. J. Brzechwy, J. Tuwima. Proponujemy zabawę w rymowanie, np. podczas czytania dzieci dopowiadają brakujące słowa.

Proponujemy zabawy ruchowe z kocykami i piórkami. Rozstawmy po pokoju jakieś przeszkody (zabawki), dzieci leżąc na brzuchu na kocyku wykonuja ślizg między przeszkodami.

Dzieci siadają na złożonym na połowę kocyku, odpychają się tylko stopami i przejeżdżają między przeszkodami.

Dzieci składają kocyk, kładą na nim piórko i sowje dłonie odpychając się wyprostowanymi w kolanach nogami, przesuwając powoli kocyk, tak aby piórko z niego nie spadło.

Dzieci kucają na złożonych kocykach, dłońmi odpychają się od podłogi, nogi wraz z kocykiem przesuwają do przodu.

Dzieci składają kocyki tak, aby miały podłużny kształt. Jedną stopę stawiają na kocyku, drugą odpychają się, jakby jechały na hulajnodze.

Dzieci kładą się na kocyku na plecach i robią przejazd odpychając się stopami, ręce na brzuchu.

Dzieci siedząc przed kocem, skłądają go tylko stopami.

Na zakończenie piosenka ,,Rysunek mamy" https://www.youtube.com/watch?v=n14AtqPWlME