21.04.2020 Krasnoludki i Słoneczka

Drodzy Rodzice, kochane dzieci. Przestawiamy kolejne propozycje zabaw.

Wykonaj plakat przestrzegający przed nieprawidłowym korzystaniem z prądu, : samodzielne włączanie urządzeń do prądu, dotykanie urządzeń mokrymi rękami, korzystanie z urządzeń uszkodzonych; technika dowlona.

Telefon- przygotuj kubek plastikowy, sznurek. Zrób otwory w dnie kubka, przeciągnij sznurek, zawiąż supełek. Możesz kubki ozdobić elementami z kolorowego papieru. Teraz trzeba sznurek mocno napiąć i telefon gotowy. Kiedy jedna osoba mówi do kubka, druga przykłada swój kubek do ucha i słucha.

Skąd bierze się prąd- proponujemy bajkę https://www.youtube.com/watch?v=LmpLrMs44VQ

Mozna też dla urozmaicenia zaproponowac dzieciom zabawy z mąką. Wysypujemy trochę mąki na tackę, blaszkę do pieczenia, aby pokrywała dno i proponujemy dzieciom, aby coś na niej nasrysowałym(młodsze dzieci mogą rysować kwitaki, piłki, słoneczka, a starsze figury, litery).

Życzymy miłej zabawy i pozdrawiamy.