9.04.2020 Krasnoludki

Temat: Bocian i żabki.

„Bociany” – oglądanie albumów, książek ze zdjęciami i rysunkami bocianów, czytanie ciekawostek o bocianach, oglądanie transmisji on-line z gniazd bocianów białych: klekusiowo.pl

,,CZego brakuje?- ułóż w rzędzie kilka przedmiotów, chwilę je poobserwujcie, zapamiętaj. Jedno z was niech wyjdzie z pokoju, a drugi schowa jeden przedmiot. Po przyjściu poptarz, co zniknęło?

Kle, kle, kle – zabawa ruchowa połączona z nauką wiersza. Dzieci naśladują bociany chodzące po łące – maszerują i unoszą wysoko kolana. Równocześnie próbują razem z nauczycielem recytować wiersz:

Kle – kle - kle, kle – kle - kle, co ten głodny bociek je? Kle – kle, kle – kle, je owady, małe ssaki, płazy, gady.

4-latki

ƒƒ Ile płatków mają kwiatki? – zabawa słuchowa z liczeniem. Przygotujcie jedno papierowe kółko o średnicy około 5 cm (środek kwiatka) oraz sześć kółek o średnicy około 3 cm (płatki kwiatka).Rodzic klaszcze Zadaniem dzieci jest ułożenie dookoła środka kwiatka tylu płatków, ile dźwięków usłyszały. Zabawę powtarzamy kilka razy, zmieniając liczbę dźwięków. Za każdym razem sprawdzamy poprawność wykonania zadania.

Zatańcz przy piosence o żabkach:

Wysłuchaj wiersza, wykonaj dokładnie polecenia, o których mowa w wierszu. Powtórz zadanie 3,4 razy.

ƒƒ Cztery żabki

W stawie żyją cztery żabki. Każda ma po cztery łapki. Nie za duże, nie za małe, do skakania doskonałe.

Żabie skoki- chodźcie swobodnie po pokoju, można wykorzystać muzykę. Kiedy muzyka przestaje grać, jedna osoba podskakuje, druga liczy. Powtórzmy zabawę kilka razy.

,,Porządkujemy klocki"- wysyp klocki na dywan. Wybierz i ułóż 5 obok siebie, od najkrótszego do najdłuższego. Opowiedz, czerwony jest dłuższy od ...

,,Klocek do klocka"-  połóz klocek na dywanie, druga osoba ma za zadanie dołożyć taki sam. Wykonujcie zadanie na zmianę.

,,Do stawu"- -to zabawa ze skokiem. Na hasło ,,Do stawu"- wykonujemy jeden długi skok do przodu, a na hasło ,,na ląd"- jeden duży skok w tył.