Święto Pluszowego Misia

W piątek, tj. 25.11.2011r. do naszego bajkowego przedszkola każdy z nas mógł przynieść z domu swojego ulubionego misia. Wraz ze swoimi pluszakami obchodziliśmy Święto Pluszowego Misia. Najpierw Misiaki z przedszkolnej paki - Zuzia, Amelka, Daria i Bartosz - zaprezentowali nam wierszyki o misiach. Otrzymali od nas ogromne brawa!

Później każdy z nas przedstawiał swojego misia, opowiedział dlaczego go tak lubi i co z nim najchętniej robi. Większość przedszkolaków śpi ze swoimi misiami, bawi się z nimi, a uwielbia je po prostu za to że przy nich są! Po przedstawieniu naszych kochanych pluszaków odbyło się kilka konkursów. Najpierw trzeba było przenieść rękawicą kucharską płatki kukurydziane z jednej miski do drugiej. Oj, nie było to łatwe zadanie, ale przedstawiciele grup doskonale sobie z tym zadaniem poradzili! Kolejne zadaniem również nie należało do najprostszych. Zadaniem przedszkolaków było przeniesienie za pomocą słomki malutkich ciasteczek z jednego talerzyka na drugi. Dzięki ogromnemu dopingowi przedszkolaki poradziły sobie z zadaniem, ale mistrzynią w tej dyscyplinie okazała się Sonia z grupy Krasnoludków! Kolejne zadanie polegało na narysowaniu misia, ale z zasłoniętymi oczami. Bardzo nam śmieszne misie powstały! Następne zadanie cieszyło się największym zainteresowaniem, polegało bowiem na wyjedzeniu miodka z talerzyka, bez pomocy rąk. To była najpyszniejsza konkuerncja! Między konkursami mogliśmy potańczyć z naszymi pluszakami, bawiliśmy się w Starego niedźwiedzia, a także mieliśmy Misiową gimnastykę. Ten dzień w naszym przedszkolu było bardzo wesoły i radosny, a także szczególny, bo mogliśmy pokazać swoim misiom nasze bajkowe przedszkole i wraz z nimi świetnie się w nim bawić!