Krasnoludki 29.03.2021

Drodzy Rodzice!

Przedstawiamy propozycję zabaw na świąteczny tydzień.

Zwierzaki z papierowych talerzyków

Zabawę dla dzieci uda się zrobić z tego, co znajdziemy w domu. Oto prosty pomysł na wykonanie kurczaczka i baranka. Użyj papierowych talerzyków, kolorowego papieru, waty, samoprzylepnych oczu, które można zastąpić papierem, kleju biurowego, paru żółtych piórek lub papierków.

00a

Więcej pomysłó na strone https://www.twojediy.pl/wielkanoc-kreatywne-zabawy-dzieci/

Możemy z dziećmi wykonać jajka z masy solnej.

Mąka, sól, woda, miska, szklanka, rękawiczki jednorazowe.Odmierzamy do miski tyle samo mąki i soli w proporcjach np.: 1 szklanka mąki i 1 szklanka soli. Ilość mąki i soli zależy od liczby dzieci w grupie. Stopniowo dodajemy ½ szklanki wody i miesza. Warto założyć rękawiczki jednorazowe, gdyż sól może powodować uszkodzenia naskórka. Konsystencja ciasta musi być elastyczna. Lepimy jajka różnej wielkości z masy solnej.Odstawiamy jajka w pobliże kaloryfera lub w nasłonecznione miejsce , aby wyschły. Po wyschnięciu możemy jajka pomalować farbami plakatowymi.

Ćwiczenia logopedyczne usprawniające narządy mowy – język, wargi, . ćwiczenia, a dzieci je naśladują. Jajko – dzieci otwierają i zamykają wargi, układając je tak, aby były zaokrąglone jak jajko. Gorące jajko – dzieci nabierają powietrze nosem, a wypuszczają ustami, naśladując dmuchanie na jajka.148Wkładamy jajka do koszyczka – dzieci unoszą język za zęby i zatrzymują go tam, a następnie przelicza-ją kolejne jajka, używając liczebników porządkowych.Rogi baranka baranek wielkanocny ma okrągłe rogi – dzieci rysują językiem kółeczka, przesuwając jego czubek po górnej wardze i po dolnej wardze.Baranki na halibaranki wędrują w górę i w dół, pasąc się na hali – dzieci opierają czubek języka raz za górnymi zębami, a raz za dolnymi zębami. Kura liczy kurczęta – dzieci dotykają czubkiem języka do każdego zęba w jamie ustnej: najpierw na górze, potem – na dole.

Wesołej zabawy, pozdrawiamy serdecznie.